Ministria e Punëve të Brendshme njofton se në bashkëpunim me UEFA dhe Policinë e Rumanisë, ka angazhuar pesë policë, të cilët do të kujdesen për sigurinë në EURO 2020.

Policët do të jenë prezent në Bukuresht që nga data 11.06.2021 deri 18.06.2021. Ndryshe, në Kampionatin Evropian të Futbollit për herë të parë merr pjesë edhe ekipi i Reprezentacionit të Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Artikulli paraprakRegjistrohen dy viktima dhe 20 raste të reja me koronavirus
Artikulli tjetërMaqedonia vetëm me futbollistë në Amsterdam, nuk do të ketë tifozë!