Policia greke ka hedhur gaz lotsjellës ndaj protestuesve të cilët kanë protestuar kundër nënshkrimit të marrëveshjes së emrit me Maqedoninë.

Zyrtarët e policisë kanë lëshuar gaz lotsjellës për të parandaluar disa nga protestuesit që të hyjnë në “unaza e sigurisë” dhe të arrijnë në fshatin Psarades.

Artikulli paraprakPas takimit me Kim Jong-Unin, Trump nominohet për çmimin Nobel të Paqes
Artikulli tjetërBoshnjakovski: Moment historik për të dy vendet, për Ballkanin, por edhe për Evropën