LONDON, ENGLAND - NOVEMBER 29: (L) Mesut Ozil celebrates scoring the 4th Arsenal goal with (R) Sead Kolasinac during the Premier League match between Arsenal and Huddersfield Town at Emirates Stadium on November 29, 2017 in London, England. (Photo by Stuart MacFarlane/Arsenal FC via Getty Images)

Lojtarët e Arsenalit, Sead Kolasinac dhe Mesut Ozil janë rikthyer në stërvitje me shokët e skuadrës, por do të qëndrojnë nën mbrojtje 24 orëshe pas incidentit me bandat, që u përpoqën t’i vidhnin tre javë më parë.

Policia ka zbuluar se lojtarët e Arsenalit rastësisht janë përfshirë në një përleshje me bandat në Londër.

Përmes një deklaratë, policia në Londër ka thënë se lojtarët nuk janë aspak fajtor për incidentin e ndodhur.

“Kolasinac dhe Ozil nuk janë aspak fajtorë, por ata rastësisht u përfshinë në një zënkë midis bandave në Londër”.

“Ky është një shembull klasik i asaj që ka ndodhur në Angli në dhjetë vitet e fundit”, thuhet në raportin e policisë.

Kolasinac dhe Ozil kanë munguar në ndeshjen e parë që Arsenal e zhvilloi fundjavën e kaluar në udhëtim te Newcastle United.