Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo gjatë vizitës në Ohër, nuk ka lënë pa përmendur edhe stafin e ambasadës amerikane në Shkup. Ai këtë e ka ndarë përmes rrjetit social tuitter duke përcjellë përshtypjet e tij të mira.

“Një takim i vërtetë kënaqësie me stafin nga @USEmbassySkopje këtë pasdite. Ekipi ynë @StateDept punon pa u lodhur për të mbështetur popullin amerikan dhe për të përparuar interesat e ShBA-ve, dhe Ambasada Shkup nuk bën përjashtim. Faleminderit”, ka shkruar sekretari amerikan Pompeo, i cili vizitoi Ohrin ku takoi krerët e lartë shtetëror dhe përcolli porosinë për partneritetin strategjik dhe anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO.

A true pleasure meeting with staff from @USEmbassySkopje this afternoon. Our @StateDept team works tirelessly to support the American people and advance U.S. interests, and Embassy Skopje is no exception. Thank you

View image on TwitterView image on TwitterView image on Twitter