Kryetari i komunës së Novo Sellës, Boro Stojçev, është arrestuar nën dyshim për kontrabandë cigaresh, njofton Alsat-M.

Ai është kapur mbrëmjen e djeshme së bashku me gruan dhe djalin e tij si dhe me një tjetër bashkëpunëtor.

Ndalimi i djeshëm është shoqëruar edhe me të shtëna armësh. Dyshohet se janë konfiskuar plotë dy vetura me cigare kontrabandë.

Artikulli paraprakShkelet një këmbësore në Veles, shoferi ikë nga vendi i ngjarjes
Artikulli tjetërShekerinska: Sot është ditë historike për Maqedoninë