Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve po shqyrton materialet zgjedhore të Qarkut të Beratit.

KAS pranoi ankimimin e Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe tanimë, ka kërkuar rinumërimin e 24 kutive votimi të Qarkut të Beratit.

Në zgjedhjet e 25 prillit, në Qarkun e Beratit fituese rezultoi Partia Socialiste e cila siguroi 5 mandate, Partia Demokratike 2 mandate.

Ndërsa Lëvizjes Socialiste për Integrim, përfundoi pa asnjë mandat në këtë qark.

Artikulli paraprakKomentet e Elon Musk zhysin Bitcoin
Artikulli tjetërMuzika ul kolesterinën, por vetëm kjo dhe nuk është ajo klasike!