Në Londër sot është tërhequr shorti për sezonin e ri të Premier Ligës angleze

Dhe ky sezon do të fillojë me një derbi, atë mes Arsenalit dhe Manchester Cityt.

City është kampion i Premier Ligës në sezonin e fundit.

Kështu trajnerit Unai Emery qysh në fillim do ti bie të takohet me ish trajnerin e Barcelonës tani i City, Pep Guardiola.

Nga ndeshjet tjera, Manchester United pritet të takohet me Leicester City në Old Trafford, kurse Tottenham i shkon Newcastle’it.

Liverpool do ta pret në Anfield West Hamin, kurse Chelsea do të luaj kundër Huddersfield.

 

Artikulli paraprakDisa fakte dhe statistika për Botërorin
Artikulli tjetërKompanitë maqedonase të industrisë të Teknologjive të informacionit dhe komunikimit,në organizimtë Invest Macedonia prezantohen në panairin ANGACOM në Këln, Gjermani.