Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Gjergj Dedaj edhe zyrtarisht është emëruar ambasador i Kosovës në Maqedoni.

Këtë e ka bërë të ditur vet Dedaj përmes një statusi në rrjetin social Facebook.

“Ne nje mision te ri, pergjegjesi shteterore per Kosoven!Falenderoj Presidentin e Republikes se Kosoves, HT Hashim Thaqi, per besimin dhe dekretimin tim, per Ambasador/Shef i Misonit Diplomatik, te Republikes se Kosoves, ne Republiken e Maqedonise”, ka shkruar Dedaj.

Artikulli paraprakPartitë shqiptare në Maqedoni deklarohen rreth shkëmbimit territoreve mes Kosovës dhe Serbisë
Artikulli tjetërKoha nuk shëron dhimbjen për Elifin, edhe pas dy viteve asnjë shenjë