Era Istrefi bëri që edhe njëherë gjithë bota t’i kthejë sytë nga vendi i vogël i quajtur Kosovë.

Ajo bashkë me Will Smith dhe Nicky Jam kënduan himnin e Kampionatit Botëror të dielën mbrëma në Rusi.

Performanca e saj në stadiumin Luzhniki të Rusisë pa dyshim se emocionoi dhe i bëri krenar gjithë shqiptarët anë e mbanë botës.