Shumë ekipe kanë planifikuar skuadrat për sezonin e ri, 2020/2021.

Pjesë e thashethemeve kanë qenë yjet më të mëdha të futbollit, si Kylian Mbappe dhe Paul Pogba.

Të dy këta sipas shtypit anglez, pritet t’i bashkohen Real Madridit këtë verë.

Spekulimet e shtypit anglez, kanë bërë që AS të parashikojë se si do të duket formacioni i Real Madridit sezonit tjetër.

Formacioni i Real Madridit:

Thibaut Courtois, Dani Carvajal, Sergio Ramos, Rapahel Varane, Marcelo, Toni Kroos, Casemiro, Paul Pogba, Kylian Mbappe, Erling Haaland, Eden Hazard

Artikulli paraprakLSDM: Pakoja e tretë e masave ekonomike do ta rrisë konsumin privat dhe do të stimulojë rritjen dhe promovimin e produkteve dhe shërbimeve vendore
Artikulli tjetërAmbasadorja amerikane: Zgjedhjet të mbahen sapo të krijohen kushtet