Prifti Stevan Zdravevski ka deklaruar se do të luftojë në të gjitha format për mbrojtjen e emrit Maqedoni në protestën e djeshme në Kuvend. Madje, ai ka kërcënuar se do të përdorë edhe armët.

“Ne nga Kisha me lutje, por nëse duhet do të marrim armët në dorë dhe nuk dot ë rimë duarkryq. Do të mbrojmë atë që është e jona dhe është e shenjtë, që e kemi trashëguar nga të parët tanë, që duhet tua lemë brezave tanë”, ka thënë ai në protestën që u mbajt dje në Kuvend. /SHENJA/

Artikulli paraprakMbretëresha Elizabetë dhe Meghan Markle në një angazhim të përbashkët
Artikulli tjetërNdrenika – Veliajt: Të kanë gënjyer, teatri nuk kushton 30 milionë euro