Ndërkohë që në orën 20:00 pritet të fillojë protesta e opozitës së bashkuar e cila do të vazhdojë deri në mesnatë, ish kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar Ramën.

Nëpërmjet nje videoje të postuar në instagram, Berisha shfaq momente nga protestat dhe pareqet gjendjen aktuale në të cilën ndodhet qeveria pas publikimit të përgjimeve.

Krahas videos Berisha shkruan: “Cunami i jashtezakonshem po afron. Tirana dhe Shqiperia cajne sheshet dhe rruget e Tiranes! Rama i lemeritur drejt vrimes se miut!

Cunami i jashtezakonshem po afron. Tirana dhe Shqiperia cajne sheshet dhe rruget e Tiranes! Rama i lemeritur drejt vrimes se miut! sb

Publiée par Sali Berisha sur Vendredi 21 juin 2019