Në 13 qytete të pjesës veriore të Greqisë sot në orën 19 e 30 do të mbahen protesta paralele për “karakterin grek të Maqedonisë”.

“Komiteti për luftë për karakterin grek në Maqedoni” organizon protesta në Pela, Kavala, Drama, Serres, Kukush, Polikostro, Voden, Florin, Kostur, Ptolemaida, Katerini, Lagadas dhe vendpushimin Nea Moudania të Halkidiki.

Artikulli paraprakGruevski, Janakieski dhe Rangellova në gjykatë për rastin “Dhuna në Qendër”
Artikulli tjetërKostoja e Autostradës për Shkup do të shkojë në 700 milionë euro