Sonte në emisionin “Rruga Drejt” në Alsat, në pyetjen se pse partia Alternativa organizon vetëm Oda të Burrave, kreu i kësaj partie, Afrim Gashi tha se kjo është pjesë e politikave konservatore të partisë dhe se pavarësisht kësaj ai është promotorë i gjinisë femërore në politik.

Artikulli paraprakTaravari ik nga ballafaqimi me Bekteshin dhe banorët e Çegranit
Artikulli tjetërÇitaku Daçiqit: Kurti ka qenë i burgosur politik në Serbi kur keni qenë ministër