21:59 | 17 Maj 2021

PSG është duke planifikuar të ardhmen pa yllin e skuadrës, Kylian Mbappe.

Francezi është duke konsideruar largimin, andaj drejtori sportiv i “Parisienëve”, Leonardo ka udhëtuar në Gjermani, me saktësisht te skuadra e Bayern Munich, transmeton lajmi.net.

Pasi fitoi gjithçka me Bayernin, polaku do ishte i hapur për sfidën e re dhe ndoshta do pranonte të luante nën urdhrat e Pochettinos.

Lewandowski ka dëshmuar se është një ‘vrasës’ para golit duke barazuar rekordin e Gerard Muller prej 40 golave brenda një edicioni në Bundesliga.

PSG do provojë të nënshkruajë me Lewandowskin, kontrata e të cilit skadon pas dy viteve, por “Bavarezët” do e lejojnë të largohet nëse ofrohen 70 milionë euro./Lajmi.net/

Artikulli paraprak​6 dallimet kryesore midis një partneri të jetës dhe një shoku shpirtëror
Artikulli tjetërZgjedhjet e 13 qershorit/ Vokshi: Basha nuk ka arsye të dorëhiqet, do jemi të paanshëm dhe transparentë