Paris Saint Germain ka shënuar fitore të lehtë prej 5:0 kundër Galatasaray në ‘Parkun e Princave’ në ndeshjen e xhiros së gjashtë të fazës së grupeve.

Mauro Icardi u përkujdes që të kaloi PSG-në në epërsinë e parë kur shënoi për 1:0 në minutën e 32’.
Tre minuta më vonë, Pablo Sarabia shënoi për 2:0, pas një asistimi të Neymar.

PSG gjeti rrjetën edhe tre herë në pjesën e dytë, me anë të Neymar, Kylian Mbappe edhe Edinson Cavani.
Neymar realizoi në minutën e 47’, Mbappe në të 63-tën ndërsa Cavani në minutën e 85′.

PSG e mbyll fazën e grupeve në vendin e parë, e ndjekur nga Real Madrid, Brugge dhe Galatasaray.