Një shtetas i Maqedonisë është arrestuar në Prizren, pasi që tek i njëjti, gjatë kontrollit të automjetit- kamionit nga ana e oficerëve doganor është gjetur dhe konfiskuar një pushkë ajrore, te kalibrit 4.5 mm.

Me vendim të prokurorit i dyshuari lirohet në procedurë të rregullt. /KosovaPress/

Artikulli paraprakNikollovski: VMRO-ja do arrinte marrëveshje më të mirë për emrin
Artikulli tjetërMoti i ndryshueshëm rrit numrin e të sëmurëve, stabilizim i motit pritet vikendin e ardhshëm