Myftiu i Tetovës, Qani Nesimi, ka porositur besimtarët muslimanë që t’i kushtojnë fitrat për Medresenë “Isa Beu”.

“Nese njeriu mendon që të bëjë një gjë të mirë në këtë shoqëri duhet ta orientojë fitrin në Medresenë “Isa Beu”. Për arsye se, kështu ai bën një obligim të tij ndaj një institucioni për të krijuar një shoqëri më të shëndosh në të ardhmen” ka thënë mes tjerash Nesimi.

Nesimi.

Artikulli paraprakTentoi të shmangë përplasjen me një mjet tjetër, makina del nga rruga dhe aksidenton rëndë kalimtarin në Elbasan
Artikulli tjetërBiden kërkon bashkëpunim me Kongresin për rimëkëmbjen ekonomike