Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur Kamzën mëngjesin e sotëm. Para pak minutash është dëgjuar si shpërthim shumë pranë bashkisë.

Nga shpërthimi i fuqishëm ka vetëm dëme materiale të konsiderueshme. Lokali është në pronësi të familjes Halili. Të pyetuar nga policia ato thonë se nuk kanë konflikte me askënd.

Por bëhet e ditur se pak minuta para shpërthimit ëshë qëlluar me armë, drejt lokalit dhe drejt banesës së familjes Halili. Pas qëllimit me armë ka ardhur edhe shpërthimi.

Policia po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes si dhe gjetjen dhe kapjen e autorëve.