Houston Rockets ka shënuar fitore ndaj New Orleans Pelicans me rezultat të ngushtë 123:126.

Të dy ekipet fituan nga dy çerek, por ishin Rockets ata që triumfuan në fund. Rezultati në katër çerekët ishte 24:29, 37:32, 39:36, 23:29.

Por, një gjest i yllit të Houstonit u vërejt.
Ai gjatë një aksioni nuk arriti ta përfundonte para se të përfundonte çereku i dytë dhe prej nervozës e goditi topin për parketi i cili iu rikthye “bumerang” duke e goditur në fytyrë basketbollistin. Josh Hart, nga Pelicans u qudit me këtë gjest të tij dhe fytyra që ai bëri sqaron shumë gjëra.

Artikulli paraprakPse hurmat i bëjnë mirë shëndetit tuaj?
Artikulli tjetërRikthehet ora dimërore, nga sot do të mund të flini një orë më shumë