Qeveria e Maqedonisë në mbledhjen e saj të 74 ka shqyrtuar dhe ka miratuar propozim ligj për ratifikimin të marrëveshjes përfundimtare që katë bëjë me emrin e vendit ashtu si është përshkruar në rezulutat e Këshillit për siguri të Kombeve të Bashkuara, përktatësht në bazë të rezulutave 817 të vitit 1993 dhe 845 të po të njejtit vit.

Propozim ligji për ratifikim do të dorëzohet në Kuvendin e Maqedonisë.

Ndërsa në mbledhjen e sotme, Qevderia ka miratuar vendim për shkarkin e drejtorit në burgun e Prilepit, Slobodan Risteski.

Artikulli paraprakMe një fotografi të rrejshme prezantohen ”lëndimet” nga protesta e mbrëmshme në Shkup (FOTO)
Artikulli tjetërHistoria prekëse e fëmijërisë së Behramit