Qeveria në seancën e sotme duhet t’i shqyrtojë dhe të marrë vendim për të dyja zgjidhjet ligjore të cilat kanë të bëjnë në uljen e paralajmëruar të TVSH-së për energjinë elektrike dhe vendosjen e takës ekologjike për karburantet.

Ministri i Financave Fatmir Besimi dje deklaroi se Qeveria do të shkojë me propozim masat të vlejnë nga 1 korriku dhe me pritje se deri atëherë Kuvendi do të arrijë t’i votojë.

Artikulli paraprakMoti me diell dhe vranësira mesatare, temperatura deri në 38 gradë
Artikulli tjetërOBSH: Vaksinat, shumë efektive kundër variantit Delta