Quique Setien është emëruar në krye të stolit të Barcelonës. Pak minuta më parë, Barcelona ka njoftuar për ndarjen e rrugëve me Ernesto Valverde, dhe lëvizja për zëvendësuesin nuk vonoi.

Quique Setien është emëruar në krye të stolit të katalanëve.
Lajmin e ka bërë të ditur faqja zyrtare e kampionëve të La Liga.

Setien do të jetë në krye të Barcelonës deri në vitin 2022.