Ekipi i Shkupit siguroi kualifikim për Ligën e Evropës, pas finishit super dramatik në derbi duelin e fundit kundër Rabotniçkit.

Kur situata u bë më kritike, Shkupi luajtën futbollin më të mirë dhe e larguan Rabotniçkin nga loja.
Njërin gol e shënoi Bazhe Ilijoski, të debaarmahallës ishin në përparësi por në 89. dhe 92 minutë ata kanë humbur gjashtë mundësi me radhë për ta përfaqësuar Maqedoninë në Evropë. Pra, loja përfundoi në mënyrë të papritur me fund të lumtur për Shkupi.