Kryeministri shqiptar Edi Rama renditet në dhjetëshen e liderëve botërore, si një nga politikanët më interaktiv në Facebook.

Burson Cohn & Ëolfe, një agjenci globale e komunikimit me eksperiencën të madhe në komunimikimin digital dhe ndërveprimin në facebook.

Presidenti Donald Trump listohet i pari ndrërsa Rama renditet i 10-ti
Lista vijon me presidentin argjentinas, Mauricio Macri, atë të Kanadasë, Justin Tudeau, të Kenias Uhuru Kenyatta, dhe i fundit në dhjetëshe renditet kryeministri shqiptar, Edi Rama me më shumë se 13 milionë ndërveprime.

Artikulli paraprakFacebook sjell risinë që do t’i pëlqejë beqarëve
Artikulli tjetërRita Ora dhe Ermal Meta do të mbajnë koncerte në Tiranë