Po në të njëjtën periudhë vjet është kapur një tjetër peshkaqen.

Një peshkaqen i përmasave të frikshme, 3 metra i gjatë dhe 100 kg është kapur 3 milje larg ishullit të Sazanit.

“Ky është peshkaqeni dem. Është një rast tejet i veçantë sepse hyn në speciet agresive.

Po në të njëjtën periudhë vjet është kapur një tjetër peshkaqen.

Të tilla specie konsiderohen të rrezikshme”, tha Sherif Durmishi, kapiteni i anijes.

Verën e kaluar, në të njëjtën kohë në grepat e peshkatarëve ka rënë e njëjta specie peshkaqeni por kësaj here në Himarë.

Artikulli paraprakDel shifra, ja sa miliardë sollën emigrantët në ekonominë shqiptare
Artikulli tjetërGazetarja harron se tavolina është prej xhami, hap këmbët dhe tregon më shumë se sa duhet