Milot Rashica ka reaguar pasi u shpall si lojtari më i mirë i edicionit 2018/19 te Werder Bremen.

Skuadra gjermane sot i dorëzoi çmimin e lojtarin më të mirë të sezonit të kaluar yllit kosovar.

Futbollisti nga Vushtrria realizoi 12 gola, 6 asistime në 30 paraqitje sa pati me Werderin.

Përmes llogarisë zyrtare në Twitter, Rashica është shprehur tejet i lumtur me çmimin e fituar dhe ka premtuar se do bëj më të mirën për sezonin vijues.

“Dua të ju falënderoj të gjithëve që më shpërblyet me çmimin e lojtarit të sezonit. Kjo do të thotë shumë për mua. Do të dhuroj më të mirën në sezonin e ardhshëm”, ka shkruar Rashica.

Milotrashica

@milotrashica

I want to thank you ALL for awarding me as your “Player of the Season“. This means a lot to me! I will do my best in the upcoming season @werderbremen

View image on Twitter