Sipas Marca, skuadra spanjolle, Real Madrid, është duke planifikuar që të nënshkruaj kontratë me tre lojtarë gjatë janarit të vitit të ardhshëm, shkruan Goal.

Kjo skuadër synon të nënshkruaj kontratë me futbollistët, Mario Hermoso nga skuadra Espanyol, Mauro Icardi nga skuadra Inter Milan si dhe me Rodrygo Silva de Goes nga klubi Santos.