Florentino Perez është duke tentuar që t’ia mbush mendjen Tottenhamit për ta shitur Harry Kane.

Real Madridi i ka gati 250 milionë euro për yllin e Tottenhamit, Harry Kane, shkruan Don Balon, përcjellë Gazeta Express.

Klubi nga Madridi ka pasur një verë të vështirë gjatë këtij afati kalimtar pas largimit të Ronaldos në drejtim të Juventusit për 112 milionë euro, dhe dështimi për ta zëvendësuar portugezin i ka nevrikosur tifozët e Realit.

Ai tani është duke tentuar për ta transferuar sulmuesin anglez në Bernabeu për një shumë marramendëse.