Tashmë kanë përfunduar gjitha takimet e rundit të gjatë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Skuadra e Manchester Cityt ka arritur ta fitojë takimin ndaj Marseille me rezultatin final 3:0, ku edhe ka siguruar një biletë tutje për Champions.

Kualifikimin tutje e ka siguruar edhe skuadra e Atletico Madridit, pasi mposhti Salzburgun me rezultatin final në 0:2, duke siguruar kështu një vend drejtë klubeve më të mira në këtë kompeticion.

Kështu, edhe Real Madridi bëhet skuadra e radhës që kalon me sukses grupet, pas fitores në 2:0 ndaj Monchenglabachit.

E Interi me brazimi pa gola me Shakhtari nuk siguron as Evropa Ligën dhe kështu nga sot diskualifikohet nga ky kompeticion madhështor.

Më poshtë rezultatet e gjitha skuadrave: