Rezultati i referendumit mbledh nesër në Reçicë të Vogël Kryesinë Qendrore të Bashkimit Demokratik për Integrim ku pritet të shqyrtohen opsionet dhe hapat e mëtejmë.

Aktuale.mk nga burime brenda BDI-së mëson se përveç tentativës për sigurimin e dy të tretave të votave në Kuvend do të shqyrtohet edhe mundësia tjetër, zgjedhjet e parakohshme.

Artikulli paraprakCooper: Nëse Kosova dhe Serbia bien dakord për kufijtë, atëherë cili është problemi?
Artikulli tjetërOsmani dhe Mariçiq në Tiranë në konferencë për reformat e anëtarësimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor