Lajme të reja raportohen nga Spanja në lidhje me situatën e mesfushorit Mateo Kovacic. Kroati i rikthyer te Real Madrid pas huazimit te Çellsi. Mirëpo sipas asaj që referon “Marca”, mund të rikthehet në Londër. Presidenti i “Bluve të Londrës”, Roman Abramoviç do të dëshironte të kënaqte pretendimet e klubit madrilen, për të rikthyer ish-mesfushorin e Inter në Premier Ligë. Los Blancos kërkojnë 55 milionë euro për të lejuar Kovacic të largohet, dhe padroni i Chelseas duket se ka vendosur të investojë mbi kroatin.