Cristiano Ronaldo është zhgënjyer me ish klubin e tij Manchester United
Portugezi duket se është duke e dëshiruar largimin nga Los Blancos, por ka pritur që për gjendjen e tij të parët të reagojnë Manchester United.

Por, “Djajtë e kuq” kanë dështuar në këtë garë dhe tani ai mund të largohet për ndonjë skuadër tjetër.

Sipas Don Balon, ylli i Real Madridit shkaktojë lajm bombë pas komenteve që bëri pas ndeshjes finale të Ligës së Kampionëve ku sugjerojë që nuk do të jetë me Los Blancos për sezonin e ri.

Më vonë u raportua që ai nuk është i lutur derisa United nuk është duke e ofruar atë në Old Trafford, pasi që nuk mund t’i dhënë atij rrogë 50 milionë euro në vit.
Disa media kanë shkruar se Ronaldo mund të transferohet në Manchester City!