Policia e Kosovës sot në raportin 24 orësh njofton se ka arrestuar dhe ka dërguar në mbajtje 6 persona.

Këta janë arrestuar si të dyshuar se kanë marr pjesë në rrahjen dje në nëndegën e LDK-së.

Njoftimi i Policisë:

Janë arrestuar 6 persona të dyshuar meshkuj K/Shqiptarë, pasi që kanë qenë pjesëmarrës në rrahje. Si pasojë e rrahjes ndihmë mjekësore kanë kërkuar të dyshuarit të cilët kanë pësuar lëndime të lehta trupore. Me vendim të prokurorit kujdestar, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje./KosovaPress/