SOUTHAMPTON, ENGLAND - SEPTEMBER 10: Ross Barkley of England is fouled by Amir Rrahmani leading to a penalty during the UEFA Euro 2020 qualifier match between England and Kosovo at St. Mary's Stadium on September 10, 2019 in Southampton, England. (Photo by Clive Mason/Getty Images)

Skuadra e Napolit ka njoftuar opinionin e gjerë se futbollistët e skuadrës së tyre kanë rezultuar negativ në testin për Covid-19.

Me këtë rast edhe mbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani është testuar, ku edhe ai ka dal negativ dhe është gati për lojë, shkruan IndeksOnline

Por, napolitanët do të ritestohen edhe një herë te enjten.

Kujtojmë se skuadra e Napolit u testua për Covid-19, pasi në ndeshjen e javës së kaluar kundër Genoas, disa futbollistë të kësaj të fundit rezultuan pozitiv.