Tre persona janë lënduar në një aksident që ka ndodhur një aksident që ka ndodhur në fshatin Bjello Pojë të Istogut, sot rreth orës 14:20.

Në këtë aksident kanë qenë të përfshirë një kamion dhe një veturë.

Si pasojë e aksidentit kamioni është rrokullisur.

Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës Driton Rugova.

Rugova tha se të lënduarit janë dërguar për trajtim mjekësor dhe se sipas ekipit mjekësor janë jashtë rrezikut për jetën.