Pas spektaklit që kemi shijuar deri tani kupa e botës vazhdon me duelet e tjera, ku edhe këto ndeshje priten të dhurojnë spektakël dhe gola.

Sot do të luhen plot 3 ndeshje. Ato janë:

14:00 Kolumbi vs Japoni

17:00 Poloni vs Senegal

20:00 Rusi vs Egjipt

Artikulli paraprakE tmerrshme: Aeroplani i kombëtares në botërorin e Rusisë përfshihet nga zjarri (VIDEO)
Artikulli tjetërNë Shkodër, një grua të lë me barrë, ju bën derman edhe burrave