Të shtunën nga ora 16:00, Liverpooli është mysafir i Crystal Palace në ndeshjen e xhiros së 13-të të Serie A.

Në këtë ndeshje, trajneri Jurgen Klopp nuk do të llogaris në shërbimet e dy futbollistëve shumë të rëndësishëm.

Mohamed Salah dhe Andrew Robertson nuk kanë arritur të rikuperohen me kohë dhe do të mungojnë në këtë ndeshje.
Trajneri gjerman tashmë duhet të llogaris në një ndryshim në zonën e sulmit.