Sulmuesi i Liverpoolit, Mohamed Salah është duke u kërkuar me ngulm nga skuadrat më të mëdha në Evropë.

Për shërbimet e egjiptianit kanë bërë ofertë zyrtare Real Madridi dhe Juventusi në vlerë prej 150 milionë eurove.

Megjithatë Salah është i përkushtuar që të vazhdoj karrierën edhe për një vit në Anfield, dhe verën e ardhshme do ta shikoj mundësinë e largimit.

Prej se ai është transferuar te Liverpooli nga Roma, ka shënuar 71 gola në 104 paraqitje.