Samsung po planifikon që të nxjerrë në treg një karikues 2 në 1 për celularët e tij dhe Galaxy Watch.

Duo Wireless Charger është i aftë që të karikojë dy telefona në të njëjtën kohë ose një telefon dhe një ore të mençur, Galaxy Watch.

Ndërkohë, Apple ka thënë se do të nxjerrë në treg një AirPower që karikon tre pajisje njëherësh (iPhone, Apple Watch dhe AirPod).

Në qershor, Bloomberg njoftoi se Apple është përballur me “një seri pengesash teknike” gjatë zhvillimit të AirPower-it, siç është mbinxehja e karikuesit.

Artikulli paraprakVijon “ferri” në Greqi, dyshohen 100 viktima
Artikulli tjetërPDSH mbajti kuvende zgjedhore në Zhelinë dhe Tearcë