Trajneri i Juventusit, Mauricio Sari e ka komentuar transferimin e mesfushorit Miralem Pjaniq në Barcelonë.

“Pjaniq do të jetë i kënaqur në Barcelonë, ​​do të ketë një shans të shkëlqyer për të përfunduar karrierën e tij në një klub të shkëlqyeshëm. Ai do të jetë i lumtur, unë jam njëqind për qind i sigurt. “Nuk shqetësohem aspak për të, sepse jam i sigurt se ai nuk do ta humbasë shansin e tij”, deklaroi Sari.

Tridhjetë vjeçari Pjaniq luan në Juventus që nga viti 2016. Këtë sezon, mesfushori ka luajtur 36 ndeshje, ka shënuar tre gola dhe ka kryer katër asistime. Boshnjaku do të bëhet lojtar i Barcelonës nga sezoni 2020/21.