Borussia Dortmund ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me Nico Schulz.

“Borussia Dortmund ndan gëzimin që të njoftojë për nënshkrimin me Nico Schulz në një kontratë pesëvjecare”, ka shkruar Dortmund në Twitter.

26 vjeçari ka luajtur për dy stinorë te Hoffenheim, duke regjistruar 65 paraqitje e katër gola, ndërkaq më herët ka luajtur edhe për dy skuadrat e tjera të Bundesligës, Hertha BSC dhe Borussia Monchengladbach.