Presidenti i Federatës Futbollistike të Maqedonisë, Muamed Sejdini, u takua me ministrin e Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe zv-ministrin Ilir Hasanin.

Me këtë rast numri një i futbollit vendor, dhuroi biletat e sfidave të Maqedonisë në EURO 2020, për punëtorët shëndetësor.

“Punëtorët shëndetësor kanë kryer betejat e mëdha kundër “Covid 19”. Jemi krenar që u mundësojmë një kënaqësi ndryshe, me mundësi që të përkrahin futbollistët e Maqedonisë në EURO 2020,” thuhet mes tjerash në kumtesën e FFM-së.

Artikulli paraprakExhevit Kadri, kirurgu që të bën krenar sot edhe zyrtarisht doktor shkence i mjekësisë
Artikulli tjetërKovid 19 RMV/ 4 të vdekur, 23 raste të reja. Shërohen 32 pacientë