Bundesliga është bërë liga e parë që e ka përfunduar sezonin.

Sezoni i ri i Bundesligës do të rifilloj me datën 18 shtator, transmeton Indeksonline

Në muajin gusht luhet Liga e Kampionëve dhe Evropa Ligës, prandaj në këtë muaj nuk ka mundësi që të filloj.

Bayern Munchen ishte kampion i Bundesligës sezonit 2019/2020./I