Sezoni 2021/22 i Kampionatit të Spanjës do të fillojë në muajin Gusht me prezencën e tifozëve në tribuna.

Tifozët pritet të rikthehen në stadiumet e ekipeve spanjolle nga sezonin i ardhshëm, raporton lajmi.net.

Sipas mediave spanjolle, rreth 75% e kapacitetit të stadiumeve mund të jenë të mbushura në sezonin 2021/22.

Kujtojmë që pjesa më e madhe e ndeshjeve të sezonin 2020/21 në Spanjë u luajtën pa tifozë, shkaku i pandemisë së shkaktuar nga COVID-19.

Pas një periudhe të gjatë më në fund do të rikthehen tifozët spanjollë në stadiume.

Artikulli paraprakMinistri Hoxha në panairin më të madh ndërkombëtar për bujqësi dhe blegtori, AGROEXPO në Izmir
Artikulli tjetërKëngëtari kosovar takohet me Rihannën, ndan foto krah saj