Xherdan Shaqiri ka bërë një hap të madh në karrierën e tij, ai do ta veshë fanellën e Liverpoolit sezonin e ardhshëm.

Shqiptari debutoi me superparaqitje për ekipin e Jurgen Klopp, me asist dhe gol spektakolar, ndërsa mezi po e pret fillimin e sezonit në Premierligë, ku pritet të jetë një armë e fortë për Liverpoolin.

Sido që të jetë, para se kjo të ndodhë – ashtu siç e do tradita, lojtari duhet të këndojë një këngë para shokëve të ri të skuadrës dhe këtë e bëri edhe Shaqiri, natyrisht këtë nuk di ta bëjë më së miri andaj edhe lojtarët e Liverpoolit nuk përmbaheshin në të qeshura.

https://twitter.com/twitter/statuses/1025271840166608896

Artikulli paraprakPDSH mbajti kuvend zgjedhor në Haraçinë
Artikulli tjetër‘Referendumi’, Bartol: Qytetarët ta shfrytëzojnë mundësinë historike për vendin