Vjen goli i parë në takimin e EFL Cup ndërmjet Liverpoolit dhe Lincoln.

Golin e parë dhe të epërsisë për skuadrën e Liverpoolit e ka shënuar, Xherdan Shaqriri në minutë ne 9’të të takimit, pas një goditje dënimi, kosovari arriti ta dërgojë topin në rrjetë.