Nënkryetarja e LSDM-së, Radmilla Sheqerinska në tubim në Berovë tha se “arritëm të realizojmë rezultatin që e ëndërronin gjeneratat në gati 30 vite edhe ja, jemi një hap para anëtarësimit në NATO”.

“Prej momentit kur dëshironin me gjak të ndalojnë ndërrimin e pushtetit, për vetëm dy vite e gjysmë arritëm rezultatin që e ëndërronin gjenerat. Ky sykses nuk erdhi nga qielli dhe as nuk e dhuroj dikush. Është rezultat i dëshirës dhe guximit të qytetarëve dhe aftësisë së Qeverisë së udhëhequr nga LSDM”, tha Shekerinska.

Artikulli paraprakForumi i Gruas BDI me aktivitete të ndryshme shënon muajin e ndërgjegjësimit ndaj kancerit të gjirit
Artikulli tjetërKur shfaqet Miloti me të fejuarën të gjithë i bëjnë sytë katër