Moti i ligë përsëri ka kapluar sot Shkupin.
Nga Qendra Hidro-Meteorologjike në Shkup njoftojnë se ka fryer erë me shpejtësi 65 kilometra në orë.

Ndërsa javën e kaluar si pasojë e reshjeve të forta u bllokua komunikacioni në qytet dhe u regjistruan një sërë dëmesh materiale.

Artikulli paraprakNë UT u hap ekspozita “Në kërkim të metaforës simfonike” e autorit Fatmir Krypa
Artikulli tjetërLavrov: E mbështesim marrëveshjen për çështjen e emrit