Ndeshja mes Kroacisë dhe Anglisë e vlefshme për Ligën e Kombeve ka përfunduar me rezultat të barabartë 0:0.

Përderisa loja është luajtur me dyer të mbyllura, vlen të përmendim se tifozët anglezë kanë shfaqur interesim të madh për ta ndjekur edhe nga jashtë.

Ata madje kanë janë ngjitur në mal vetëm për të shikuar ndeshjen.

Artikulli paraprakPërfundon pa gola ndeshja Kroaci – Angli, në stadiumin pa spektatorë
Artikulli tjetërZvicra nuk i bën ballë Belgjikës